Göz Çevresi Bakımı ve Önemi

Göz çevrenize nasıl bakmalısınız?

Günde ortalama 10.000 kez göz kırptığınızı biliyor muydunuz? Göz çevrenizdeki deri çok incedir ve sürekli aktiftir – bu yüzden de daha kolay lekelenme eğilimindedir. Genellikle nasıl uyuduğunuza, yaşam ritminize ve yaşınıza göre de değişiklik gösterir. Pek çok kadın göz çevresine özel bir nemlendirici krem kullanmaya gerek görmese de bu, sağlıklı bir göz çevresi için önemlidir.

Neden özellikle göz çevresi bölgesi için üretilmiş bir ürün kullanmalı?

Daha ince ve daha kırılgan olan göz çevresindeki cilt, uyarlanmış bakım gerektiren belirli özelliklere sahiptir. Cildi koruyan hidrolipidik filmden neredeyse yoksun ve yağ bezleri az olan göz çevresi bölgesi kolayca lekelenme ve yüzün diğer bölgelerine göre daha hızlı yaşlanma eğilimindedir.

Alt göz kapağının altındaki koyu halkalar ve torbalarla gözler yorgun görünür ve parlaklığını yitirir. Özel olarak formüle edilmiş bir ürün kullanmak, gözlerinize güç verir, yorgunluk belirtilerini ortadan kaldırır ve azaltır. Yaşlanma önleyici bir bakım ürünü olarak da kırışıklıkların ve ince çizgilerin görünümünü yavaşlatmaya yardımcı olur.

Ayrıca göz çevresi bakım ürünleri yüzün bu bölgesi için özel olarak formüle edildiği için bileşimi diğer bakım ürünlerinden farklıdır. Göz çevresi kremi kılcal hareket sayesinde göze temas etse bile tahriş edici özelliği yoktur ve gözlerinizi incitmez.

Yoğun bir yaşam ritmi, kirlilik ve stres, donuk, cansız gözlerin nedenleridir. Gözaltı morluklarınızdan kurtulmak için sıkılaştırıcı aktif maddeler açısından zengin ürünleri tercih edin.

Güzel bir cildin anahtarı yaşam boyu iyi hijyen olsa da nemlendirme de cildinizin sağlığı için çok önemli bir rol oynar. Hücre yenilenmesinin yavaşlamaya başladığı yaş olan 25 yaş civarında göz çevresi bakım ürünleri kullanmaya başlanması tavsiye edilir. Daha kuru cilde sahip kişiler daha önce başlayabilir çünkü ciltleri genellikle erken yaşlanır.